05-307 Dobre

Wypis ze statutu Szkoły Podstawowej im. Konstantego Laszczki w Dobrem

Rozdział 5
Zasady wykorzystania zapisów z monitoringu wizyjnego

1. 1. W celu zapewnienia bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki – budynek i teren szkoły objęte są monitoringiem wizyjnym kamer CCTV.

1. Monitoringiem wizyjnym objęte są:

1. wejście główne do szkoły;

2. wejście zachodnie;

3. hall przed szatnią,

4. plac zabaw,

5. dziedziniec szkoły,

6. brama wiazdowa ul. Kilińskiego,

7. wejście do Sali gimnastycznej,

8. hall przed salą gimnastyczną,

9. korytarz na pierwszym piętrze budynek C

10. korytarz na parterze budynek C

11. korytarz na drugim piętrze budynek C

12. korytarz przy łaczniku budynków B i C

1. Urządzenie rejestrujące i monitor znajdują się w sekretariacie szkoły i gabinecie pedagoga.

2. Monitorowanie wizyjne stanowi środek uzupełniający i wspierający istniejący w szkole system dyżurów oraz obowiązujących procedur zapewniających bezpieczeństwo uczniów.

3. Do bieżących przeglądów zapisów z kamer szkolnego systemu monitoringu wizyjnego upoważniony jest dyrektor szkoły, sekretarz szkoły, przeszkolony nauczyciel.

4. O udostępnieniu zapisu innym osobom decyduje każdorazowo dyrektor szkoły.

1. Zapis ten może być udostępniany:

1. wychowawcom klas, w celu zdiagnozowania problemów wychowawczych oraz podjęcia właściwych oddziaływań w tym zakresie,

2. pedagogowi szkolnemu, w celu przeciwdziałania zarejestrowanym przez monitoring formom niedostosowania społecznego uczniów, a także udzielania właściwej pomocy ofiarom szkolnej przemocy,

3. uczniowi, którego niewłaściwe zachowanie zarejestrowały kamery, w celu udowodnienia mu takiego zachowania i podjęcia działań interwencyjnych i wychowawczych,

4. rodzicom ucznia, poszkodowanego jak i sprawcy czynu niedopuszczalnego, w celu oceny zaistniałej sytuacji i uzgodnienia wspólnych działań wychowawczo-opiekuńczych

1. W przypadku zaistnienia wykroczenia lub przestępstwa dyrektor szkoły udostępnia zapis monitoringu funkcjonariuszom policji, prokuratury lub sądu.

2. Zarejestrowane przez system monitoringu niewłaściwe zachowanie ucznia może być podstawą do obniżenia mu oceny z zachowania.

3. Obraz ze wszystkich kamer jest zapisany i przechowywany przez 30 dni wyłącznie na twardym dysku rejestratora.

Informacje o artykule

Tytuł dokumentu:Zasady wykorzystania zapisów z monitoringu wizyjnego
Data utworzenia:2018-12-14
Załączniki: Brak załączników